Фармацевтичний факультет об’єднує 5 кафедр, із них 4 є випускаючими:
∙ загальної хімії;
∙ фармацевтичної хімії;
∙ фармакогнозії з медичною ботанікою;
∙ управління та економіки фармації з технологією ліків;
∙ клінічної фармації.
Випускаючі кафедри фармацевтичного факультету на сьогодні мають задовільний кадровий потенціал, серед них 5 докторів наук – 4 доктори фармацевтичних, 1 доктор медичних наук та 30 кандидатів фармацевтичних наук, 4 кандидати медичних та 3 кандидати біологічних наук.
Випускники факультету успішно працюють в аптеках, оптових фірмах, представництвах фармацевтичних компаній, на фармацевтичних заводах і фабриках, державній службі з лікарських засобів тощо. Особливою гордістю факультету є випускники, які влаштувалися за фахом за кордоном. Так, наші випускники успішно працюють в аптечній мережі Великобританії, США, Ірландії, Іспанії, Польщі та Росії.
Однією з об’єктивних оцінок навчальної роботи факультету є результати складання студентами державного тестового іспиту Крок-1 та Крок-2. На протязі всіх років студенти фармацевтичного факультету посідають призові місця. У 2015 році за результатами державного тестового іспиту Крок-2 студенти фармацевтичного факультету посіли I місце.
Всеукраїнські студентські олімпіади з фармації:
Особливу гордість факультету становлять результати участі студентів факультету у Міжнародних і Всеукраїнських олімпіадах з фармації, де студенти неодноразово виборювали призові місця.
У 2007 році студентка 4 курсу Придиба Інна виборола 3 місце в особовому заліку та разом із Цаплан Наталією ІІІ загальнокомандне місце у 2 турі Всеукраїнської олімпіади з фармації. Крім того, Придиба Інна посіла 2 місце з аптечної технології ліків і організації та економіки фармації, 3 місце з фармацевтичної хімії, а Цаплан Наталія виборола 3 місце з фармакогнозії, з аптечної технології ліків та організації та економіки фармації.
У 2008 році Коріневська Ганна посіла ІІІ місце в особовому заліку у Всеукраїнській олімпіаді з фармації та разом із студенткою Чекалюк Лілією вибороли ІІ місце у командному заліку. З окремих навчальних дисциплін наші студентки вибороли 1 місце з аптечної технології ліків, 3 місце з організації та економіки фармації та фармакогнозії та за нагороджені грамотою за відмінні знання з фармакології.
У 2009 році студентки 4 курсу фармацевтичного факультету Гардамала Людмила та Гончар Надія посіли ІІ та ІІІ місце в особовому заліку та ІІ загальнокомандне місце випередивши сильні команди зі Львова, Київа, Запоріжжя. З окремих навчальних дисциплін наші студентки вибороли 1 і 2 з фармакології, 3 місце з аптечної технології ліків, промислової технології ліків, організації та економіки фармації та фармакогнозії.
Враховуючи результати олімпіад, наявний кадровий, методичний потенціал та потужну матеріально-технічну базу наш навчальний заклад було визначено як базовий ВНЗ для проведення Всеукраїнської студентської олімпіади за спеціальністю «Фармація» згідно наказу МОН України за № 1052 від 20.11.2010 р.
У Всеукраїнській олімпіаді, яку було проведено в травні 2010 р. взяли участь 22 студенти четвертого курсу із 11 вищих навчальних медичних закладів України. Студентки фармацевтичного факультету Соколова Анастасія та Грохола Мар’яна посіли 1 командне місце та 1 та 2 місце в особовому заліку.
У XV ювілейній Всеукраїнській олімпіаді з міжнародною участю за фахом «Фармація» Всеукраїнській олімпіаді, яку було проведено з 11 по 13 квітня 2011 р. на базі нашого університету взяли участь 39 студентів четвертого курсу із 12 вищих навчальних медичних закладів України та вперше переможці Всеросійської студентської олімпіади з фармації – команда Уральської державної медичної академії (м. Єкатеринбург).
Організаторами і спонсорами олімпіади виступили: ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського», Генеральний спонсор – холдинг «STADA CIS», медіа спонсор – журнал «Провізор». Студентки фармацевтичного факультету Лукашів Ольга, Волянська Наталія, Колесник Оксана, Растягаєва Альона гідно представили рідну Almamater і вибороли перше командне місце та перше і два других місця в особистому заліку. Крім того, наші студентки були переможцями або призерами практично з усіх навчальних дисциплін.
Та не лише здобутками на теренах України гордиться наш факультет. В січні 2011 року збірна України, до складу якої увійшли переможець і призери Всеукраїнської студентської олімпіади студентки нашого факультету Соколова Анастасія і Грохола Мар’яна вперше взяли участь в Міжнародній студентській фармацевтичній олімпіаді. В олімпіаді приймали участь 153 учасники із 33 команд різних країн світу, російських ВНЗ. Збірна команда виступила гідно та виборола 3 місце у студентській олімпіаді з напряму промислова технологія ліків та посіла 5 місце з напряму управління та економіка фармації. Переможці і призери олімпіади були нагороджені медалями, грамотами, цінними подарунками, стажуванням на фармацевтичних закордонних і вітчизняних виробництвах.
Також у 2013 р збірна команда України на чолі з проф. Соколовою Л.В. і учасниками Іваниною Ю. та Чехович М. (ТДМУ м. Тернопіль), Дейко Р., Тімофєєв М., та Єрьоміна Г. (НФаУ м. Харків)представляли нашу державу на III Всеросійській студентській фармацевтичній олімпіаді з міжнародною участю, що проходила в період з 30 січня по 1 лютого 2013 р. в місті Казань (Російська федерація). В олімпіаді приймали участь 150 учасників із 30 команд 27 вищих навчальних закладів Росії, а також України, Білорусії та Казахстану. Збірна команда виступила гідно та виборола 4 місце серед 30 команд. До бронзових нагород нам невистачило 2 бали. На відміну від Всеукраїнської олімпіади де визначаються місця в особовому заліку, на Всеросійській олімпіаді з міжнародною участю визначають переможців в командному заліку.
Студентка IV курсу фармацевтичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського Тетяна Атаманчук здобула третє місце на другому етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Фармацевтичні дисципліни» (науковий керівник – професор Світлана Марчишин). Конкурс відбувся 25 березня 2015 року на базі Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.
Для забезпечення навчального процесу створена міцна навчально-методична та науково-технічна база. Всі навчальні лабораторії кафедр фармацевтичного факультету відповідають сучасному рівню, вони забезпечені приладами, обладнанням, технічними засобами, субстанціями і реактивами в обсягах та кількостях,відповідних до вимог щодо організації навчального процесу. Введені в експлуатацію лекційна аудиторія факультету та лабораторні кімнати кафедри фармацевтичної хімії.
Працівники факультету активно долучаються до роботи з абітурієнтами. Так, надзвичайно ефективною і дієвою формою професійного відбору серед абітурієнтів та обдарованої молоді є функціонування гуртків, секцій, творчих лабораторій МАН України. Вперше в Україні в Тернополі у 2007 році була відкрита творча лабораторія „Фармація” для учнів 9-11 класів, а навчальна програма цієї лабораторії на Всеукраїнському конкурсі на кращу програму для використання в гуртках, групах, наукових секціях МАН відповідно до наказу МОН України від 18.09.2008 р. № 866 стала переможцем (автори програми доц. Соколова Л.В., проф. Фіра Л.С., доц. Коробко Д.Б.).
Особлива увага спрямована на профорієнтаційну роботу серед сільської молоді різних областей. Так, від Тернопільської філії МАН України в Підгаєцькому районі працює філія творчої лабораторії „Фармація” для школярів сільської місцевості.
16 жовтня 2013 року в «Тернопільському державному медичному університеті імені І. Я. Горбачевського МОЗ України» відбулася посвята у ліцеїсти учнів Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – медичний ліцей №15». Університет з великою увагою поставився до формування медичного ліцею у Тернополі і доклав значних зусиль для формування як його матеріально-технічної бази, так і методично-організаційного забезпечення. Так, на базі медичного ліцею працює навчально-практичний центр, у якому надаватиметься медична допомога мешканцям прилеглих мікрорайонів міста. Також університет здійснив сучасне переоснащення трьох визначальних у медичному ліцеї класів – біології, хімії та інформатики. Адже дисципліни біологія та хімія є профільними для вступу в медичний університет. Так, деканом фармацевтичного факультету доц. Коробком Д. Б. розроблена робоча програма і всі необхідні матеріали для лекцій та практичних занять для ліцеїстів з дисципліни «хімія», а також двічі в тиждень доц. Коробком Д. Б. проводяться практичні заняття, що дають можливість учням Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – медичний ліцей №15» більш глибше вивчити хімію, і в той же час полюбити фармацію.
Великої уваги на факультеті надається виховній роботі. Неодноразово за участі викладачів факультету були організовані екскурсії для студентів, зокрема до Києва, Кам’янець-Подільського, Умані, Дубай (ОАЕ) тощо. Студенти фармацевтичного факультету неодноразово залучались до культурно-патріотичних заходів на рівні університету та міста.